Mokomoji pažintinė kelionė į Baltarusiją

Anksti ryte 8e kl. mokiniai išvyko į mokomąją pažintinę kelionę į Baltarusiją kartu su gimnazijos mokiniais, vykdančiais projektą „Pasaulis sukasi vardan žmogaus ir meilės“.Mokiniai apsilankė Lydos 4 vidurinėje mokykloje, bendravo su mokiniais, apsilankė klasėse ir mokyklos muziejuje. Įdomus eksponatas - ženkliukų kolekcija su miestų herbais. Šioje mokykloje įamžintas poeto A. Mickevičiaus atminimas.

Kelionės metu mokiniai apsilankė Lydos pilyje, Myro - kuri priklausė Radvilų šeimai. Myro pilis įtraukta į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Mokiniai aplankė bei pravažiavo daug mažų miestelių, nustebino švara ir betoninės, įvairių raštų sienos nuo gatvės. Didelį įspūdį mokiniams paliko Nesvyžius- čia pažino Radvilų giminės istoriją bei pamatė jų dėka paliktą paveldą.

Naugarduke- Karaliaus Mindaugo pilies griuvėsiai. Kažkada iš šios vietos Karalius Mindaugas valdė visą Lietuvą. Šalia stovi pilkapis, supiltas A. Mickevičiui. Poetas A. Mickevičius rašė lietuvių kalba, gyveno Baltarusijoje, bet savo kūryboje aukštino Lietuvą.

Atvykę į Minską - Baltarusijos sostinę mokiniai pamatė nuostabiai apšviestą vakarinį miestą.  Didžiausią įspūdį paliko nacionalinė biblioteka ir jos netradicinė forma. Joje saugoma net 10 mln. knygų. Trumpai pabendravę su bibliotekos lankytojais, pasikalbėję apie Baltarusijos ir Lietuvos istorijos sąsajas ir vingrybes, mokiniai pakilo liftu ant bibliotekos stogo. Prieš juos atsivėrė visa Minsko panorama.

Išvykos metu mokiniai pamatė kitokią kultūrą, tvarką, išgirdo baltarusių kalbą, pabendravome rusų ir anglų kalbomis. Kelionė paliko didelį įspūdį.

8e kl. auklėtoja A. Šidagienė, projekto vadovė O. Stašaitienė