Apie dalyvavimą tarptautiniame projekte European survival through CLIL: the rule of the 3 Rs

Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazija 2016-2019 m. dalyvauja Erasmus + Ka 2 tarptautiniame projekte European survival through CLIL: the rule of the 3 RsProjekto partneriai:

• Ies Perez Galdos vidurinė mokykla (Ispanija)
  • Gimnazjum nr 4 im. Kardynala Stefana Wyszynskiego w Tychach gimnazija (Lenkija)
  • 18 Comprehensive School William Gladstone vidurinė mokykla (Bulgarija)
  • Scoala Gimnaziala „Elena Cuza“ lasi gimnazija (Rumunija)
  • Agrupamento de Escolas Andre Soares vidurinė mokykla (Portugalija)

Projekto tikslas: Užsienio kalbos ir dalyko integruotas mokymas (ang. CLIL), suteikiant mokiniams galimybę mokytis įvairių mokomųjų dalykų užsienio kalba.

Projektas siekia:

·         Ugdyti mokinių tarpkultūrinio bendradarbiavimo įgūdžius

·         Ruošti mokinius tarptautiškumo ir europinės dimensijos suvokimui

·         Suteikti mokiniams galimybę tyrinėti mokomąjį turinį pasitelkiant įvairią projekto partnerių patirtį

·         Tobulinti komunikavimo užsienio kalba žodžiu ir raštu įgūdžius

·         Didinti pamokose naudojamų metodų ir ugdymo formų įvairovę

·         Skatinti mokinių motyvaciją

Norėdami įgyvendinti projekto tikslus ir uždavinius, sudarysime galimybes suvokti:

·         Pastogės, vandens, maisto svarbą žmonių gyvenimui

·         Išgyvenimo ekstremaliomis sąlygomis strategijas

·         Išgyvenusiųjų ekstremaliose situacijose patirtį (Holokaustas, pabėgėliai, tremtis, rezistencijos kovos).

Projekto dalyviai atliks užduotis tarptautinėse grupėse virtualioje Moodle mokymosi aplinkoje.  Projekto susitikimų metu projekto dalyviai atliks praktines užduotis, susijusias su vandeniu, oru, maistu ir pastoge, mokysis tyrinėdami ir bendradarbiaudami.

Mokytojų komandos dalyvaus tarptautinėse konferencijose apie CLIL naudojimą gabių mokinių ugdymui.

2017 m. kovo 26 d. – balandžio 1 d. vyks projekto susitikimas Scoala Gimnaziala „Elena Cuza“ lasi gimnazijoje Rumunijoje.

2017 m. gegužės 7 d. – gegužės 13 d. vyks projekto susitikimas Agrupamento de Escolas Andre Soares vidurinėje mokykloje Bragoje, Portugalijoje.

2017 m. spalio pradžioje Kauno r. Jonučių progimnazijoje vyks projekto koordinatorių ir mokytojų susitikimas – tarptautinė konferencija „CLIL metodo naudojimas gabių mokinių ugdymui“.

Projekto koordinatorė Dalia Uržaitė