Projektas „Pasaulis sukasi vardan meilės ir žmogaus“

Mes, 8b kl. mokiniai, su malonumu dalyvavome socializacijos projekte, tik labai gaila ir liūdna, kad pandemija pakoregavo mūsų planus, ir mes negalėjome nuvykti į Tolminkiemį, pas K. Donelaitį, apsilankyti Karaliaučiaus - Kaliningrado lituanistinėje mokykloje. Mokytoja O. Stašaitienė nutarė, kad mes K. Donelaičio pėdsakų ieškosime Klaipėdoje. Prieš vykdami susipažinome su K. Donelaičio gyvenimu ir  kūryba. Pasidaliję į grupes skaitėme „Metus“, pagal ištraukas piešėme vaizdelius, keturiomis kalbomis pristatėme pavadinimą. Mūsų laukė iššūkis nupiešti K. Donelaičio portretą, pristatyti planą ir surasti K. Donelaičio paminklą Klaipėdoje. Ketvirtadienio ankstyvą rytą išvykome į Klaipėdą. Mokinių mintys apie šią išvyką: ”Projekto metu geriau pažinau Klaipėdą, sužinojau, kur joje stovi  Donelaičio paminklas, kad jis 5m aukščio, jo skulptorius P. Deltuva, o paminklo šone užrašyta „Sveiks, svieteli margs“, „Mano įspūdžiai labai  geri, sužinojau daug faktų apie poetą, kad Donelaitis mokėjo daug kalbų, kad jo „Metai“ išversti į anglų, švedų, vokiečių, čekų, rusų, latvių, baltarusių, lenkų, armėnų, vengrų kalbas ir tai man pasirodė tikrai įspūdinga“, „Labai patiko draugų surinkta informacija apie Donelaitį, draugų piešiniai, pristatymas ir citatos iš poemos „Metai“.

Kelionė buvo įdomi ir įspūdinga. Buvo smagu ir naudinga dalyvauti projekte. Tikimės, kad pasibaigus pandemijai projektas bus tęsiamas  ir vyksime į Tolminkiemį bei tobulinsime užsienio kalbas Karaliaučiaus krašte.

Tija Audzevičiūtė, 8b,

mokytoja O. Stašaitienė