KORONAVIRUSAS: VISKAS, KĄ REIKIA ŽINOTI

Plaukite rankas kruopščiai ir dažnai, ir visada po kontakto su svetimais paviršiais. Jei turite, galite naudoti pirštines, bet neužmirškite jų plauti.
 Nelieskite rankomis veido – niekada, kad ir kaip niežtėtų, nebent iš karto po rankų plovimo.
 Dažnai vėdinkite patalpas – geriau langus atverkite plačiai bent trumpam, o ne ilgesniam laikui vos praverdami.
 Jei galite, iš anksto pasirūpinkite higieninėmis ir medicininėmis apsaugos priemonėmis. Nesirūpinkite, jei šiuo metu neturite kaukės - ji reikalinga tada, jei pats sergate, kad neapkrėstumėte kitų, arba jei sergantysis kvėpuoja tiesiai į jus.
 Vengti sąlyčio, rankų paspaudimo su kitu asmeniu.
Jei įtariate, kad užsikrėtėte – atsirado į gripą panašūs simptomai, kvėpavimo sutrikimai arba turėjote kontaktą su galimais viruso nešiotojais:

Neikite pats pas gydytoją, nevykite viešuoju transportu ar taksi – kitaip tariant, neplatinkite galimo viruso.

Skambinkite 112 ir iškart informuokite apie tai savo įtarimus.

Jei dėl ko nors abejojate (kaip elgtis, jei bendradarbis, mokinys grįžo iš Azijos, Italijos ar pan.) – pasitikrinkite, elkitės apdairiai, bet be panikos, supraskite kitų nerimą, būkite jam pagarbūs. Jei buvote vienoje iš šių šalių pats – įvertinkite rizikas, galbūt apsaugant savo aplinkinius verta laikinai riboti gyvą bendravimą, galima laikinai mokiniams neiti į mokyklą (apie tai informavus klasės vadovą), mokytojams ir kitiems darbuotojams pagal galimybes dirbti iš namų ar net teisiškai gauti nedarbingumą dviem savaitėms.

KAIP SAUGOTIS KORONAVIRUSO IR KĄ DARYTI UŽSIKRĖTUS. KRS gydytojos rekomendacijos

KOKIŲ PRIEMONIŲ ĖMĖSI MŪSŲ PROGIMNAZIJA

- per e-dienyną (TAMO) šią informaciją, apie elgesį ir veiksmus koronaviruso prevencijai įgyvendinti bei viruso išplitimo atveju, išsiuntinėjome visiems mokiniams, mokytojams ir mokinių tėvams; ši informacija taip pat skelbiama mokyklos informaciniame stende;

- techninio personalo darbuotojams nurodėme kiekvieną dieną gerai išvėdinti mokymo, darbo, maitinimo ir kitas patalpas, ypatingu dažnumu dezinfekuoti durų rankenas ir kitas dažnai liečiamas vietas;

- prie įėjimo į mokyklą įrengti dezinfekatoriai rankoms ir prie jų pakabinta informacija;

- mokytojams, klasių vadovams nurodėme klasių valandėlių ir kitų kontaktinių valandų metu aptarti su mokiniais saugojimosi nuo viruso būtinybę bei galimybes, neleisti kilti ir išplisti įvairiems pramanams ir panikai.

Jei reikia papildomomis informacijos:

ℹ Sveikatos apsaugos ministerijos puslapis, skirtas viruso klausimams: http://bit.ly/SAMinformacija.
ℹ Užsienio reikalų ministerijos informacija dėl kelionių: http://bit.ly/URMkeliauk.