Dalyvavimas Erasmus+ projekte

Gruodžio mėnesį Jonučių progimnazijos mokytojos G. Venckauskienė, R. Mikutavičienė ir logopedė R. Jankevičienė kartu su kitais Kauno rajono pedagogais ir administracijos atstovais dalyvavo Erasmus+ projekte Austrijoje. Šis  projektas – darbo stebėjimas. Projekto dalyvių grupę pasitikusi priimančios organizacijos BVO Bildungsberatung & Vermittlungsagentur GmbH vadovė Aldona Biedermann nuteikė komandą kūrybiškam ir produktyviam darbui. Per savaitę aplankytos penkios mokyklos Klagenfurte (Karintijos sostinėje) ir jo apylinkėse. Nedidukėje Vaitensfeldo pagrindinėje mokykloje ne tik stebėjome pamokas, bendravome su mokyklos direktoriumi, bet kalbėjomės su vietos seniūnu. Būtent seniūnai yra tikrieji šeimininkai ir valdo finansus, skirtus bendruomenei. Althofeno mokykloje uždavėme daugybę mus dominančių klausimų mokyklos direktorei, lankėmės pamokose. Itin ramūs skambučiai, tyla per pertraukas, mokiniai, vaikštantys su šlepetėmis ir be telefonų... Įdomi patirtis prestižinėje Klagenfurto mokykloje -BG/BRG Mossingerstrabe. 37 klases ir 110 mokytojų turinčioje gimnazijoje mokiniams sudaroma galimybė pasirinkti per 200 skirtingų modulių, o mokyklos kryptis –žmogiškumas.  Austrijos rašytojos Ingeborgos Bachmann vardu pavadintoje gimnazijoje Klagenfurte dalyvauta susitikime - konferencijoje, kurioje direktorius ir gimnazijos mokytojai kalbėjo apie vykdomas veiklas bei projektus. Joje veikia sveiko maisto valgykla, kur parduodamos šviežios daržovės, įvairios užtepėlės, pačių gaminami jogurtai. Lankymasis Villacho „Fachberufsschule fur Tourismus Warmbad“ paliko didžiulį įspūdį. Mokykla - tai lygviešbutis, kuriame mokiniai mokosi darbinėje aplinkoje. Mažos mokymosi auditorijos prireikus virsta barais, restoranais ar viešbučių registratūromis. Ši mokykla patenka į geriausių Europos profesinių mokyklų 10-uką.

Be abejo, turininga ir kultūrinė progama, pavyzdžiui, Klagenfurto muzikiniame teatre stebėjome labai modernų, dinamišką Nobelio premijos laureato Peterio Handke dramą „Valanda, kai mes nieko nežinojome vienas apie kitą“, kurioje mintys reiškiamos be žodžių,  muzikos, kuriant metaforiškas, kartais siurrealistiškas mizanscenas.

Erasmus+ projektas buvo labai naudingas, patirtys privertė daug ką permąstyti, keisti požiūrį, nes nuolat lyginome ir ieškojome skirtumų priežasčių. Tai, ką pamatėme ir sužinojome, privertė kitu žvilgsniu pažvelgti į mūsų pačių mokyklas, savo darbą, tarpusavio bendravimą.

G. Venckauskienė, R. Mikutavičienė, R. Jankevičienė