UNESCO 2018-2019 mainų programa Vokietijoje

Projekto metu mes aplankėme Viernheim’o viešąją mokyklą ir susipažinome su ten besimokančiais mokiniais. Į programą važiavo aštuoni moksleiviai, dvi mokytojos ir direktoriaus pavaduotoja. Nakvojome mokykloje ir tikrai smagiai praleidome laiką, daug sužinojome ir patyrėme įvairių nuotykių.Pirmąjį vakarą Vokiečiai pateikė mums siurprizą- nusprendė papokštauti. Nusivedę mus į rūsį po du, vedžiojo tamsoje, kraupiai mus gąsdindami. (Buvo žmonių, kurie neišsigando. Och, drąsuoliai.) Po patirtos „emocinės traumos“ ėjome klotis lovų ir ilsėtis po ilgos kelionės.

Projekto metu mes susipažinome ne tik su UNESCO veikla, bet ir su Vokietijos kultūra, žmonėmis.

Svečiuodamiesi daug išmokome/sužinojome apie UNESCO veiklą. Aplankėme parduotuvę/kavinę, kurioje dirba savanoriai, neimdami už darbą jokio atlygio. Visi pinigai, kurie gaunami už parduotas prekes yra siunčiami atgal į šalis, kuriose prekės buvo pagamintos. Tokiu būdu yra remiami skurdžių šalių gyventojai.

Turėjome laisvo laiko ir sau. Nusprendėme apsilankyti prekybos centre ir šiek tiek pasižvalgyti po jį. Vakare vėl susitikome su mokiniais ir mokytojais ir toliau bendravome. Šios vakaronės metu pristatėme savo programą, kurios metu atlikome kūrinius „Rudens naktis sustojo“ ir „Shotgun“. Tikėkimės jiems patiko mūsų „koncertėlis“.

Paskutinę programos dieną važiavome į ekskursiją į Freiburg‘o miestą ir Juodąjį mišką su dešimtos klasės mokiniais. Freiburge pamatėme gotikos stiliaus bažnyčią, vitražus ir analizavome, ką kiekvienas iš jų simbolizuoja. Deja, turėsime jus visus nuvilti, į Juodąjį mišką nėjome, o nuvažiavome į nacionalinį parką pasivaikščioti. Po nuostabios kelionės dar kartą visi susėdome prie bendro stalo ir aptarėme tolesnes projekto gaires.

Su Vokiečiais tikrai labai gerai susibendravome ir apsikeitėme socialinių tinklų adresais, buvo graudu išsiskirti, tačiau lauksime jų 2019 metų gegužę.

Projekto dalyvė 8 d klasės mokinė Viktorija Bjorn